Вера Просвирнина  - Травмирующие ситуации — взгляд из прошлого

Vera Prosvirņina - Traumējošās situācijas – skats no pagātnes

14 04 05

Māra Drešmaņa vadībā norisinājās meistarklase “Traumējošās situācijas”.

Nodarbības dalībnieki ieguva nenovērtējamu traumējošo situāciju izstrādes pieredzi,

izmantojot reinkarnacionikas[1] resursus.

Piedāvājam iepazīties ar viņu iespaidiem un apzināšanām.

Grūti iedomāties cilvēku, kurš ne reizi dzīvē nav sadūries ar traumējošām situācijām. Situācijām, kuras mēs uztveram ar paaugstinātu emocionalitāti, turklāt ar “mīnus” zīmi.

Kā tās traktē Māris Drešmanis: “Kāds uzkliedza, iesita, sarūgtināja, vai kāds iet prom, pamet mūs, tas ir, tu tad pārdzīvo šajā sakarā, bieži daudz un ilgi.” Un mūsu dvēselē uz ilgiem gadiem iemājo bailes, pārestība, naids, sāpes.

Šīs jūtas atņem mums enerģiju, traucē virzīties uz priekšu un justies pa īstam laimīgiem.

Darbs ar traumējošām situācijām ir stūrakmens vairumam psihoterapeitisko sistēmu, kuras ar šo problēmu tiek galā vairāk vai mazāk sekmīgi.

Taču reizēm izstrādei aiziet gadi – gadi, kad cilvēks nevar pilnā mērā realizēt savu potenciālu un ir spiests tērēt spēkus un resursus traumējošas situācijas atrisināšanai vai cīņai ar tās sekām.

Un “bēgšanas mēģinājuma gadījumā” saduras ar to atkal un atkal jau jaunās dekorācijās un, kā likums, ar sarežģītākiem nosacījumiem un smagākām sekām.

Tieši pateicoties traumējošajām situācijām, mums parādās milzīgs problēmu spektrs: iekšējs diskomforts, grūtības mijiedarbībā ar cilvēkiem, naudas un mīļota darba trūkums, nonākšana pastāvīgi atkārtojošās situācijās.

Sarakstu var ilgi papildināt. Jo pat visbanālākais slinkums var būt sekas traumējošai situācijai, kura gadījās, teiksim, agrā bērnībā, bet varbūt arī agrāk.

Meistarklases ietvaros Māris Drešmanis[2] lika priekšā traumējošu situāciju izstrādes metodiku, izmantojot iegremdēšanos iepriekšējās dzīvēs un telpā starp dzīvēm.

ten per 

Māris Drešmanis, Reinkarnacionikas Institūta vadītājs:

“Izmantojot reinkarnacionikas metodi, mēs uz vienu un to pašu situāciju varam paskatīties no dažādām pusēm, no dažādiem līmeņiem, lai, ieraugot notiekošā dažādas šķautnes, apzinātos, pārskatītu un paraudzītos uz situāciju jaunā veidā. Paraudzītos uz situāciju ar šodienas pieredzes acīm.”

 

Reinkarnacionika palīdz mums saprast notiekošā dziļo jēgu, izmantot iepriekšējo iemiesojumu bagāto pieredzi, pieredzi no saziņas ar Garīgajiem Audzinātājiem un to dvēselēm, kuras spēlē kaut kādu lomu mūsu dzīvē.

Darba rezultātā negatīvu pieredzi var pārvērst par dzīves mācības apzināšanos, tas ir, padarīt to par resursīgu.

 

1. gadījums: Aizvainojums pret skolotāju

Katrs no meistarklases dalībniekiem risināja savu individuālu uzdevumu, demonstrējot tādā veidā metodes daudzvariantumu, kustīgumu, tās plašās iespējas. Katrs no viņiem aplūkoja savas personiskās traumējošās situācijas.

Un, kā zināms, to mēdz būt ļoti daudz un tās visas ir diezgan dažādas. Ievērojami daudz traumu, ko cilvēks ir ieguvis, ir saistītas dramatiskām situācijām, kuras notiek bērnībā.

ten per

Maksims, meistarklases dalībnieks:

“Agrā skolas vecumā man ārā fizkultūras nodarbības laikā iekoda suns. Taču traumējošā situācija nebija pašā suņa kodumā, bet tajā, kā uzvedās fizkultūras skolotājs. Viņš par to vienkārši pasmējās.

Var teikt, uzvedās absolūti neadekvāti, pat nemēģināja kaut kā mani nomierināt. Tas mani toreiz ļoti satrieca.”

ten per

Piemēram, lai atrisinātu konkrēti šo situāciju, līdz ar ceļojumu uz iepriekšējām dzīvēm par galvenajām darbībām negatīvās pieredzes izstrādāšanā kļuva cilvēka saziņa ar viņa pārdarītāju dvēseļu līmenī.

ten per

Maksims:

“Es pasaucu skolotāja dvēseli. Vēlreiz paskatījos, kas toreiz notika. Situācija izskatījās citādi, un es sāku pret to attiekties mierīgāk, īpaši pēc tam, kad darbā ar Māri, atrodoties atmiņu stāvoklī, piegāju pie skolotāja un dvēseles līmenī izteicu viņam savas domas, kas nedeva man mieru visus šos gadus.”

 

2. gadījums: Māmiņas aiziešana

Milzīgs mūsu problēmu slānis ir saistīts ar savstarpējām attiecībām ar tuviniekiem.

Traumējošas situācijas[3], kuras saistītas ar tuviniekiem, mēs uztveram īpaši asi un sāpīgi, un vienas no pašām graujošākajām jūtām, kuras mēs tajās saņemam, ir vainas sajūta.

ten per

Valērijs, meistarklases dalībnieks:

“Man bija ļoti sarežģīta situācija, kad es apzinājos, ka nepaspēju uz savas mammas bērēm, un liela trauma bija tā, ka es neko nevaru te izdarīt. Es nepaspēju.

Mana mamma nenomira tik ātri, ka nevarēju sagatavoties viņas nāvei un būt kaut kur blakus. Nesaprotu kāpēc, bet es to nebiju paredzējis un galu galā uz bērēm nepaspēju. Tas mani mocīja daudzus gadus.”

ten per

Lai tiktu galā ar tādu situāciju, pati lieliskākā izeja izrādījās ceļojums uz iepriekšējām dzīvēm. Tieši tas ļāva dziļāk apzināties mācības, kuras izgāja katrs gadījuma dalībnieks, un padarīt situāciju mazāk traģisku.

Jo mēs taču vienas vai otras lomas izvēlamies, lai vislabākajā veidā izietu šai dzīvei ieplānoto pieredzi. Un paši tuvākie cilvēki izrādās mums paši galvenie skolotāji.

Ļaut ieraudzīt un apzināties savus dzīves scenārijus tik apjomīgi un izsmeļoši var tikai Reinkarnacionika.

ten per

Valērijs:

“Man tā bija mācība iemācīties uzņemties atbildību par savām darbībām. Un nav ne labā, ne sliktā. Tas ir punkts, teiksim tā, no dvēseles dievišķā saraksta, kurš viņai bija jāiziet.

Es to ieraudzīju iegremdējumā telpā starp dzīvēm, kad plānoju atnākt uz šo dzīvi. Pagātnes iemiesojumā mana dvēsele bija putnā un nekādi nevarēja pilnā mērā iziet pieredzi – justies vienam veselam ar savu baru.

Un šajā iemiesojumā mammas dvēsele ar savu piemēru man parādīja, ka arī es nebiju pietiekami viengabalains ar savu ģimeni, konkrēti ar savu mammu.”

ten per

Māra Drešmaņa metodes unikālums[4] ir tieši tajā, ka situācija kļūst maksimāli apzināta un izstrādāta, kad tu pagātnes notikumus aplūko no dažādām pusēm.

Ceļojumi uz iepriekšējām dzīvēm atklāj kādu aspektu, un caur saziņu ar tuvu cilvēku dvēselēm mēs iegūstam visu iekšējo procesu dziļāku izpratni.

ten per

Valērijs:

“Telepātiski mammas dvēsele man pateica: “Tagad tu zini, ka vainas sajūta – tā ir graujoša sajūta. Tikai izprotot situāciju un izstrādājot to, var piedzīvoto pieredzi pārvērst resursā, kurš ļaus turpmāk rīkoties citādi.””

ten per

 

3. gadījums: Viens pret visiem

Cita diezgan raksturīga traumējoša situācija – kad cilvēks jūtas kā netaisnīgas agresijas upuris. Uzbrukumā iet gan pārestība, gan bailes, gan niknums. Reizēm pārdzīvot tādus smagus momentus dzīvē mēdz būt ļoti nevienkārši.

ten per

Natālija, meistarklases dalībniece:

“Es sev izstrādāšanai izvēlējos situāciju, kura notika ar mani pagājušā vasarā, kad pēc zināmiem notikumiem pret mani sākās “karš Internetā”. Tas bija ļoti smagi.”

 

Strādājot ar situāciju un apzinoties vienu no iepriekšējām dzīvēm, kurā dalībniece atradās analoģiskā lomā, pēc kontakta ar Garīgajiem Audzinātājiem[5] (Garīgajiem Palīgiem) atnāca dziļa apzināšanās, ka mūsu realitāti radām tikai mēs paši ar savām domām, darbībām, vēlmēm.

ten per

Natālija:

“Svarīgi ir tas, ko tu dari, svarīgs ir radošums, kā tu realizē sevi. Un nav svarīgi, kā uz to reaģē citi cilvēki.”

ten per

Tā ir ļoti noderīga apzināšanās, tāpēc ka tieši šī izpratne dara mūs pa īstam brīvus, no vienas puses, bet, no otras puses, – demonstrē mūsu atbildību par to, kas notiek ar mums dzīvē.

 

4. gadījums: Izvēles brīvība

Nākamā traumējošo situāciju kategorija – tās ir situācijas, kuru cēloņi vispār ir pazuduši iepriekšējos iemiesojumos[6].

Ir zināms dotums, ar kuru cilvēkam ir darīšana, zināms uzdevums – ir pilnīgi nesaprotami, kur tam ir saknes, – taču tomēr to ir nepieciešams kaut kādā veidā atrisināt.

ten per

Sossija, meistarklases dalībniece:

“Ceļojot pa bērnību, es atraku, ka mana Es sievišķais aspekts no ļoti agrīnas bērnības sāka vājināties. Es augu kopā ar puikām, spēlēju puiku spēles, draugi man galvenokārt bija zēni.

Es ieraudzīju tādu diagnozi: tā patiešām bija man traumējoša situācija, tāpēc ka tā ietekmēja visu manu turpmāko dzīvi un manu uzvedību.”

ten per

Šī uzdeva izstrādāšanai ceļojums uz iepriekšējām dzīvēm kļūst par svarīgu momentu. Tieši tas ļauj izsekot, kā rodas tāda situācija dzīvē un kāpēc nākas iet cauri tieši tādai pieredzei.

Vīrišķā un sievišķā sākuma disbalanss – ļoti aktuāla problēma daudziem šodienas pasaulē. Tā reti ļaujas atrisināties klasisko psihoterapeitisko sistēmu ietvaros.

Taču, pateicoties Reinkarnacionikai, var ieraudzīt notikumu attīstības daudzvariantumu, kas cilvēkam dod izvēles tiesības viņa turpmākajā rīcībā.

ten per

Sossija:

“Bija ļoti interesanti skatītes mana dzīves scenārija attīstības 3 variantus. Pirmais variants, kad dzīvē dominē vīrišķā enerģija, otrais variants – dominē sievišķā enerģija. Un trešais variants, kad vīrišķā un sievišķā enerģija atrodas harmonijā.

Ļoti labi, kad var uzskatāmi ieraudzīt dzīves taciņas, pa kurām mēs varam iet. Iznāk, ka, galu galā, viss, ko es daru, – tā ir mana izvēle.”

ten per

 

Par slikto vajag pateikties?

Skaidrs, ka gadījumi, kuri kļuva par darba objektu meistarklases ietvaros. – tas ir tikai piliens okeānā, kurš saucas “Traumējošās situācijas”.

Taču, tieši izmantojot šos piemērus, Māris Drešmani sniedz algoritmu, kuru var pielietot jebkurai situācijai, lai cik sarežģīta vai vienkārša, dziļa vai virspusēja tā nešķistu.

Šis algoritms ir pietiekami universāls un sniedz iespēju dziļi izstrādāt visdažādākos dzīves momentus. Metodes unikalitāti un efektivitāti[7] apstiprina meistarklases dalībnieki.

ten per

Valērijs, meistarklases dalībnieks:

“Ir sajūta, ka ir parādījusies visa notiekošā spēcīga apzināšanās, kas agrāk izstrādēs nebija. Agrāk tā bija drīzāk analītiska apzināšanās, bet pēc izstrādāšanas meistarklasē apzināšanās atnāca tieši dvēseles līmenī.”

ten per

Sossija, meistarklases dalībniece:

“Tas ir ļoti pozitīvi, ka var paskatīties sevi un savu plānus dzīvei no dažādām pusēm. Es sapratu, ka nekas slikts dzīvē patiesībā nenotiek. Sliktajam ir pat jāpateicas, tāpēc ka pēc tam tas atnes dzīves pieredzi.”

ten per

Pats galvenais – nenobīties atgriezties atmiņas, no kurām asaras sariešas acīs un kamols spiežas kaklā. Traumējošu situāciju dziļa izstrādāšana, pateicoties Reinkarnacionikai, ļauj iegūt milzīgu pozitīvu pieredzi.

Dziļa apzināšanās, ko šī situācija māca, savu dzīves ceļu izpratne, iekšējo resursu atbrīvošana un jaunu iespēju iegūšana savai attīstībai – tas ir pats noderīgākais, ko tik var iegūt. Pats galvenais – turēt prātā: jums vienmēr dzīvē ir izvēle.

Materiāls sagatavots, balstoties uz meistarklases

dalībnieku atsauksmēm.

 

P.S. Un kā Jūs tiekat galā ar traumējošām situācijām? Dalieties komentāros savā pieredzē!

 

 Vera Prosvirinina

Vera Prosvirņina

 

Žurnāla korespondente.

 

Pievienots 05.04.2014.

https://ru.journal.reincarnatiology.com/travmiruyushhie-situatsii-vglyad-iz-proshlogo/

Tulkots ar lapas administrācijas atļauju

Tulkoja Jānis Oppe

 

[1] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/reinkarnaciologija/nadezda-batalova/11-dazadi/3833-nadezda-batalova-reinkarnaciologija-durvis-uz-jaunu-realitati (Tulk. piezīme)

[2] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/reinkarnaciologija/nadezda-batalova/11-dazadi/3834-nadezda-batalova-kas-vins-ir-maris-dresmanis (Tulk. piezīme)

[3] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/reinkarnaciologija/zurnals-reinkarnaciologija/11-dazadi/4098-kas-ierosinaja-mani-nodarboties-ar-garigo-attistibu (Tulk. piezīme)

[4] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/11-dazadi/4129-reinkarnacionikas-metodes-zinatniska-izpete (Tulk. piezīme)

[5] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/reinkarnaciologija/zurnals-reinkarnaciologija/11-dazadi/4003-tiksanas-ar-m-nutonu-ko-redz-dveseles (Tulk. piezīme)

[6] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/reinkarnaciologija/nadezda-batalova/11-dazadi/3830-nadezda-batalova-ieprieksejas-dzives-vai-reinkarnacija (Tulk. piezīme)

[7] Skat. http://www.sanatkumara.lv/index.php/reinkarnaciologija/zurnals-reinkarnaciologija/11-dazadi/4043-tresas-tukstosgades-profesija (Tulk. piezīme)