Kā paaugstināt spiedienu mājas apstākļos bez preparātiem

Jebkurā mājas aptieciņā var atrast preparātus, kas pazemina arteriālo spiedienu, un vairums cilvēku stādās priekšā, kā paglābt sevi hipertonijas lēkmes gadījumā. Taču tonometra rādījumi zemāk par vērtību 100/70, atbilstoši pazeminātam spiedienam vai hipotonijai, nereti izraisa viņos apjukumu. Un, starp citu, galvassāpes, nelabums, neregulāri sirdspuksti un ķermeņa temperatūras pazemināšanās bieži padara problēmu, kā paaugstināt spiedienu mājās apstākļos, ļoti aktuālu.

Kā paaugstināt spiedienu mājas apstākļos

  • Efektīvs un pārbaudīts paņēmiens paaugstināt spiedienu mājas apstākļos ir izdzert tasīti saldas stipras melnās tējas, vēlams ar konfekti. Dzert vajag maziem malciņiem.
  • Veiciet sekojošu elpošanas vingrošanas vingrinājumu – lēni dziļi ieelpojiet gaisu caur degunu, un arī lēni laidiet to caur sakostiem zobiem. Šis vingrinājums palīdz paaugstināt spiedienu mājas apstākļos, taču tikai uz īsu brīdi.
  • Ārsti pie pazemināta spiediena pacientam parasti rekomendē viņam lietot citramonu vai gutronu, taču šo preparātu ilgstoša lietošana izsauc blakusefektus.
  • Paaugstināt spiedienu mājas apstākļos bez medikamentu pielietošanas palīdzēs cilvēka ķermeņa masāža trīs punktos: iedobē starp augšējo lūpu un deguna pamatnes punktu; kājas lielā pirksta sānu virsmas punktā, pie naga, otrā pirksta pusē; rokas mazā pirkstiņa punktā, pie naga, zeltneša pusē. Punktveida masāžu vajag veikt, viegli uzspiežot pulksteņa rādītāja virzienā.
  • Regulāras mērenas fiziskās slodzes arī ir efektīvs paņēmiens paaugstināt spiedienu. Mājas apstākļos pastaigas kājām svaigā gaisā, bet no rītiem – kontrastējoša duša.

Kā paaugstināt spiedienu mājas apstākļos ar tautas līdzekļu palīdzību

Pazemināta arteriālā spiediena normalizācijai tautas medicīna rekomendē lietot sekojošus novārījumus un uzlējumus:

  • Vienu ēdamkaroti dadža vajag apliet ar glāzi vāroša ūdens, sagaidīt, kamēr novārījums atdziest, un lietot to četras reizes dienā pa pusglāzei.
  • Paaugstināt spiedienu mājas apstākļos palīdzēs salmenes novārījuma pilieni. Tā pagatavošanai nepieciešams 10 gramus zāles apliet ar glāzi vāroša ūdens. Lietot novārījumu vajag pa 30 pilieniem, tukšā dūšā, divas reizes dienā pirms ēšanas.
  • Sarežģītāka zāļu tējas recepte: pagatavot sastāvu no vilkābeles, āmuļa un ganu plikstiņa (pa 1/3 no katra ingredienta), iebērt tējkaroti šī savākuma glāzē vāroša ūdens un nostādināt 12 stundas. Šo zāļu tēju nepieciešams lietot no rītiem tukšā dūšā, ja nav kontrindikāciju.
  • Ļoti populārs paņēmiens paaugstināt spiedienu mājas apstākļos ir lietot sārtās zeltsaknes ekstrakta pilienus (vairākas reizes dienā, pa desmit pilieniem pusstundu pirms ēšanas). Taču nerekomendē turpināt šo ārstēšanos ilgāk par mēnesi.

Eksistē vispārīgas rekomendācijas, kā paaugstināt spiedienu mājas apstākļos un uzturēt to normālā stāvoklī: dzert vairāk šķidruma, dažādot savu ēdienkarti ar vitamīniem un neiekļaut tajā spiedienu pazeminošus produktus (piemēram, ķiploku), veikt barības uzņemšanas “saskaldīšanu”, gulēt ilgi un regulāri, nodarboties ar mēreniem fiziskiem vingrinājumiem.

 

Izsūtīts 03.12.2012

Sanata Kumaras vietnes vēstkopa

Autors Natālija Koteļņikova

e-pastsThis email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tulkoja Jānis Oppe